statystyki szczegółowe

Aktualności

DERBY SĄ NASZE!

• autor: SwkKw99, 2016-05-24 18:33

21 maja - ta data była wyczekiwana przez nas od dawna... W tym dniu czekał nas derbowy mecz z drużyną Startu Rymanów. Po pechowej porażce z Iskrą Przysietnica przyszedł czas na szczególnie ważne dla nas spotkanie... ale nie tylko dla nas. Piłkarze z Rymanowa byli również gotowi na zwycięstwo i nie zamierzali odpuszczać.

Napięcie w tym dniu było dość duże, każdy bowiem wiedział o co toczy się gra. Obie ekipy były bardzo skoncentrowane przed wyjściem na murawę. Trochę musieliśmy się nastać, ponieważ sędzia poszedł na ,,moment" do szatni, co dla obu drużyn wydawało się wiecznością.. Najchętniej od razu sami wyszlibyśmy na boisko i rozpoczęli mecz! Lecz już nieco później słysząc gwizdek sędziego rozpoczynający to spotkanie piłkarze ruszyli do boju. Przez pierwsze kilka minut widać było, że każdemu bardzo zależy - akcje od jednej do drugiej strony nie przynosiły jednak oczekiwanych rezultatów. Było kilka strat z obu stron, co pokazywało, że obie ekipy aż za bardzo garną się do walki a potrzebowano spokoju. Nieco później to my zaczęliśmy przeważać oddając kilka strzałów. Start próbował przedzierać się przez naszą obronę co było trudnym zadaniem, ale mimo to czasami zrobiło się z lekka niebezpiecznie pod naszą bramką. Potem staraliśmy się wyprowadzać groźne ataki. W jednym z nich gdy mieliśmy piłkę w środku pola została ona błyskawicznie posłana między obrońców do napastnika, który zdążył jeszcze dziubnąć piłkę przed wychodzącym bramkarzem i wpadła ona do siatki. Prowadziliśmy! Lecz jakieś 2/3 minuty później po niepotrzebnym faulu Lanera ekipa z Rymanowa wykonywała niebezpieczny rzut wolny. Piłka uderzona obok muru zaplątała się w gąszczu nóg, gdzie ostatecznie została uderzona na bramkę z bliskiej odległości i gdyby nie ofiarna interwencja Kuby Pojnara byłby remis. Goście zaczęli dłużej grać piłką a my dobrze spisywaliśmy się w obronie i graliśmy z kontr. Kilka minut później piłka posłana na skrzydło do Filipa Kijowskiego, który w świetnym stylu ograł rymanowskiego defensora i wyłożył piłkę przed bramkę, przejął ją tam nasz zawodnik i strzałem w okienko zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu! 2-0 dla Przełomu! Goście próbowali atakować i zagrażać nam po wrzutach z autu w ,,szesnastkę" lub rzutach rożnych, lecz ich niektóre strzały nawet nie leciały w światło bramki, tamte które zmierzały w bramkę  nie sprawiały problemu bramkarzowi. Do przerwy wynik wynosił 2-0 dla Przełomu. Walki na boisku było co nie miara. Faulami też chciały udowodnić sobie obie ekipy, że nie zamierzają odpuszczać. Jakieś głupie odzywki bądź przekleństwa były karane przez sędziego, dlatego lepiej było trzymać język za zębami  z czym problem miał kapitan przyjezdnych, który wręcz prosił się o ,,czerwo", ale na szczęście dla swojej drużyny nie dostał. W II poł. nastąpiły 2 zmiany (Lanera zastąpił Nycz a Suwałę - Kuba Szlama, gdyż obecnie seniorzy borykają się z dużymi problemami kadrowymi i musieli być oni zabezpieczeniem na ławce w razie złego). Zaczęliśmy kolejne 45 minut. Po rozpoczęciu gra należała do rywali. Utrzymywali się oni znów częściej przy piłce i szukali bramki kontaktowej. Po paru niebezpiecznych akcjach jeden ze strzałów, poleciał nieznacznie nad poprzeczką. Przy innym uderzeniu z daleka ładną interwencją popisał się Pojnar wybijając futbolówkę na bok. Chwilę później my mieliśmy swoje ,,pięć minut". Po wrzutkach z rożnego bramkarz uprzedzał wyjściami naszych zawodników. Teraz tradycyjnie czas na Start : po jednej z akcji zdobyli rzut rożny. Po wrzutce i zamieszaniu przy bramce piłka opuściła pole bramkowe. Po strzale odbiła się ona dziwnie od zawodnika Przełomu. Trafiła tam gdzie stał inny gracz gości, który oddał strzał z pierwszej. Futbolówka leciała nisko przy ziemi i wpadła do siatki. Niestety bramkarz nie zdołał sięgnąć. Przyjezdni rzucili się do przodu a my mieliśmy problem, by wyjść z własnej połowy, lecz po znakomitej kontrze dobre podanie dostał Kijowski, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.. Wtedy byłoby prawdopodobnie po meczu. Start atakował i miał kolejnego rożnego. Piłka wkręcona w bramkę odbiła się od poprzeczki... w tym momencie dopadł do niej piłkarz Rymanowa... strzał z głowy i nie ma bramki! Świetnie ustawiony Jonasz Mermer wybija piłkę głową z linii bramkowej! Ależ mieliśmy szczęście! Podobno jednak sprzyja ono lepszym. Kilkanaście ostatnich minut Start był w gazie, ale solidnie graliśmy w obronie. Po jednej z naszych akcji bramkarz gości zagrał nakładką i mieliśmy rzut wolny pośredni, jednak nie udało nam się zdobyć gola. W 82 min D.Szczęsny zmienił Burnata, który już w 35 min zameldował się na boisku za Józefczyka - miał on problem z grą w tych warunkach a było bardzo gorąco! i musiał opuścić boisko, gdyż mógł nawet zasłabnąć. Wiadomo, że w tych ostatnich minutach Start postawił wszystko na jedną kartę - mimo to nic im nie udało się wcisnąć. Po ostatniej nieudanej akcji, kiedy piłka opuściła boisko i została wznowiona z linii 5 metrów arbiter skończył mecz. WYGRALIŚMY DERBY! Tego zwycięstwa było nam trzeba! Walczyliśmy twardo w ataku jak i nieustępliwie w obronie i zwyciężyliśmy. Brawo panowie! Już w sobotę gramy znów u siebie. Naszym rywalem LKS Skołyszyn. Po blamażu na wyjeździe chcemy zmazać plamę i walczyć o 3 pkt jak w każdym innym meczu. Zapowiedź spotkania wkrótce...