LKS Izdebki 3-4 Przełom Besko

Zwycięstwo w Kołaczycach!

• autor: SwkKw99, 2017-10-26 15:47

Pojedynki z Ostoją Kołaczyce do łatwych nie należą, tym bardziej jeśli dodatkowo gramy na ich terenie. Drużyna z Kołaczyc to mocny rywal, ale my w sobotnim spotkaniu byliśmy jeszcze mocniejsi i pokonaliśmy gospodarzy na ich boisku 2-0! co po spadku z II ligi jeszcze nam się nie udało.

Po rozpoczęciu spotkania widać było, że żadna z drużyn nie zadowoli się zbytnio jednym punktem. Pierwsza szansa po naszej stronie na gola pojawiła się po rzucie rożnym a mianowicie po tym, jak piłka opuściła pole karne. Tam na strzał zdecydował się Wojtoń (był to jego 1 mecz w wyjściowym składzie), ale piłka powędrowała jednak nad poprzeczką. Gospodarze próbowali odpowiadać czy to po akcji ze skrzydeł, czy to środkiem (głównym dowodzącym w ofensywie był Kołeczek). Mimo to nasza obrona nie pozwalała na stworzenie jakiejś groźnej sytuacji. To natomiast udawało się Ostoi po kontrach i tak oto 2 kontry przeprowadzone przez gospodarzy mogły zakończyć się bramką - szczególnie pierwsza. To była kontra po stałym fragmencie gry. Świetne zagranie do lewej strony, gdzie ich zawodnik uniknął spalonego i pędząc na bramkę został ostatecznie zatrzymany przez wracającego Kwiatkowskiego. W drugiej sytuacji, w dalszej pozycji od bramki, kontrę zatrzymał Nycz. 1 połowa mijała i ciężko było się doszukać jakiejś dobre sytuacji z obu stron, bowiem obie defensywy grały bardzo przyzwoicie. Co nie udało się z bliska, udało się z daleka. Pierwsze ostrzeżenie bramkarzowi wysłał Szczęsny. Uderzenie z dalszej odległości skozłowało jeszcze przed golkiperem i musiał on ratować się wybiciem piłki nad poprzeczkę. Druga interwencja skuteczna już nie była. Strzał z 40 m Langosa półwolejem po podaniu Suwały, odbił się jeszcze od próbującego interweniować golkipera (co za bardzo mu nie wyszło) i wpadł przy słupku. W ostatniej akcji I połowy Ostoja próbowała wyrównać po rożnym. Wybiliśmy jednak piłkę a tam padła kompletnie nieudana próba strzału i połowa została zakończona. W drugiej połowie walki również nie brakowało. Ostoja starała się wyrównać, co jednak nie wychodziło. My natomiast staraliśmy się osiągnąć bezpieczniejszą przewagę w postaci kolejnej bramki. I to się udało! Bardzo dobra solowa akcja Folty przed polem karnym. Nie pozwolił sobie odebrać piłki, którą chwilę później oddał Langosowi a ten zdecydował się na strzał. Bramkarz próbując interweniować nie dostał jednak do tego precyzyjnego uderzenia i futbolówka wpadła do siatki przy jego prawym słupku. Dwie bramki przewagi. Utrzymanie przewagi było priorytetem. Ataki Ostoi nasilały się. Po jednej z wrzutek, gospodarze domagali się rzutu karnego po domniemanym zagraniu ręką Szczęsnego. Jednak nawet jeden z kibiców z Kołaczyc będący blisko tej sytuacji, przyznał, że ręki nie było, czym rozwiał wszelkie wątpliwości. Chwilę później to my domagaliśmy się karnego. Wydawało się, że po nawinięciu obrońcy Ostoi, Langos został przez niego zahaczony, co później w plastyczny sposób starał się zademonstrować. Gwizdek jednak milczał. Ostoja mogła zdobyć bramkę kontaktową, jednak świetną paradą, wybijając piłkę ręką, popisał się Piwko. Po innym strzale nasz bramkarz nie musiał się wykazać, gdyż uderzenie minęło słupek. W końcowej fazie meczu pachniało bramką po jednej jak i po drugiej stronie. Najlepszą okazję miał Langos, którego strzał w sytuacji sam na sam wylądował na słupku. W innej dobrej okazji w tym meczu Szczęsnego, jego strzał został jednak zablokowany i wyszedł na rzut rożny. Gospodarze próbowali po stałych fragmentach. Tam gdzie nie udało się wybić piłki, to lądowała ona w rękawicach bramkarza. 2 strzały głową w środek bramki nie narobiły nam problemów. Natomiast nasza kolejna szansa pojawiła się po wolnym z ostrego kąta. Jednak zagranie Wojtonia wylądowało w bocznej siatce. W końcu rozległ się ostatni gwizdek i mogliśmy świętować 1 zwycięstwo z Ostoją Kołaczyce na ich boisku, jak i 1 zwycięstwo w ogóle z nimi po spadku z II ligi. Wygraną na własnym boisku w tamtym sezonie 2-0 zweryfikowano jako walkower 0-3... Brawo panowie za zwycięstwo. Czas to powtórzyć w DERBACH!